Recenzia hotela Aska Just In Beach ***** (Avsallar, Turecko)

Recenzie hotelov, ktoré som navštívil doplním po recenzii hotela Azurro *** o hotel Aska Just in Beach. Tento hotel som navštívil v roku 2011 cez cestovku Fifo.

Poloha

Ako už názov napovedá, hotel sa nachádza priamo na pláži v obľúbenej lokalite Avsallar. Od letiska je vzdialený okolo 110 km. Rušné centrum trhov spojených s nákupnými možnosťami sa nachádza približne 1,5 kilometra od hotela.

Vybavenie

Hotel mal vstupnú halu s recepciou, televízorom, zmenárňou, priamo v hotelovej hale je malý obchodík s rôznym tovarom (nafukovačky, krémy na opaľovanie, suveníry). Nechýba vonkajší bazén, pool bar. Hotel ma vlastnú hotelovú pláž s lehátkami a slnečníkmi zadarmo. Na recepcii sa nachádzal voľne prístupný počítač s internetom, ktorý bol dosť využívaný.

Ubytovanie

2 lôžková izba bola klimatizovaná so SAT TV (TV bolo veľmi maličké), trezor na izbe bol za poplatok, mini bar, vlastné sociálne zariadenie, sušič na vlasy. Nie každá izba má vlastný balkón. Izby zodpovedajú úrovni ***. Častokrát sa nepíše, že hotel má 3 bloky, pričom A a B blok sú s výhľadom na more a priamo na pláži, blok C je od nej najvzdialenejší a s hotelom je spojený podzemným podchodom. Na začiatok nás ubytovali práve v tomto bloku C s prísľubom, že o deň nám dajú lepšiu izbu v bloku A alebo B, čo sa aj stalo a ako kompenzáciu sme dostali trezor zadarmo.

Strava

Stravovanie prebieha formou all inclusive, teda plnohodnotné stravovanie počas celého dňa vrátane nápojov. Bohaté švédske stoly dokážu uspokojiť aj náročnejšieho klienta, jedlo sa pravidelne obmieňalo, nechýbali zákusky, ovocie, ryby. Personál bol ochotný, milý, pri otváraní reštaurácie napr. na večeru sa snažili z toho urobiť slávnostnejšiu udalosť a hostí vítali potleskom a pri vstupe častokrát podávali miešané drinky. Stravovaniu nebolo čo vytknúť. Naviac večera v otvorenej reštaurácii na terase priamo na pláži počas sledovania západu slnka je neopakovateľná. K strave ešte spomeniem možnosť navštíviť dve tematické a-la carte reštaurácie pod terasou – rybacia a mexická. Počas pobytu sme mali možnosť vybrať si jednu z nich v cene, pričom rezervovať si stôl sa dalo u pani sediacej na recepcii a je potrebné rezervovať si stôl deň vopred, alebo v ten istý deň doobeda.

Pláž a more

Vstup na pláž je priamo z hotela, na pláži sú k dispozícii hotelové slnečníky a lehátka. Lehátok a slnečníkov je celkovo málo, niekedy je potrebné privstať si a obsadiť si nejaký vopred. Pláž bola pravidelne ráno čistená. Niekomu by možno vadilo občasné potulovanie psa/prov na pláži.

Celkové zhrnutie

Hotel Aska Just In The Beach ***** aj napriek tomu, že spĺňa úroveň **** je dobrá voľba, kde stráviť dovolenku na Tureckej riviére v peknom prostredí. Služby delegátky boli dobré, na hotel chodila pravidelne v dohodnutý čas, celkovo personál hotela vrátane generálneho manažéra hotela bol ústretový, nápomocný a ochotný. Pozitívne hodnotím aj polohu v pokojnej oblasti a pomerne blízku vzdialenosť k miestnemu bazáru. Pri tureckom trhu je potrebné spomenúť, že tu netreba hľadať cenovky pri tovare. Cenu si dohodnete priamo s obchodníkom. Platiť môžete dolárom eurom, anglickou librou, pravdepodobne čímkoľvek :) Celkové hodnotenie 8,5/10.

Pridať komentár k článku