Testovanie zobrazenia webu v rôznych prehliadačoch

Pri vytváraní web stránok sa častokrát stretávame s rôznym zobrazením dizajnu v rôznych prehliadačoch, či operačných systémoch. Môže sa stať, že perfektne nakódovaný dizajn webu v Opere bude v MSIE úplne rozhádzaný a opačne. Je v záujme tvorcu webu, aby sa dizajn zobrazoval korektne v najpoužívanejších prehliadačoch najnovších verzií. Samozrejme prehliadačov je viacero (Opera, Mozilla, Internet Explorer, Google Chrome) a každý z nich má  svoje verzie. Je preto pochopiteľné, že nie je praktické a ani možné mať všetky nainštalované na jednom počítači. A to hovoríme len o jednom operačnom systéme...

Tento problém elegantne a jednoducho vyrieši on-line služba dostupná na adrese http://browsershots.org. Ide o aplikáciu, ktorá je bezplatná a voľne dostupná a ktorá vytvorí screenshoty, teda náhľady obrazovky vašich stránok v rôznych prehliadačom.. Postup je jednoduchý. Stačí zadať URL vašich stránok, zvoliť záujmové prehliadače vrátane svojich verzií a potvrdiť tlačidlom Submit. Následne bude vaša požiadavka zaradená do fronty na spracovanie. Viacero počítačov vašu stránku otvorí, spraví z nej screenshot a ten následne zašle na centrálny server Browsershots, kde sa náhľady postupne hromadia a nakoniec si ich môžete všetky jednoducho stiahnuť v jednom zip archíve.

Browsershots

Ďalší užitočný nástroj pre jednoduchú a rýchlu kontrolu vašich stránok v rôznych verziách Internet Exploreru je aplikácia IETester. Taktiež ide o bezplatnú aplikáciu dostupnú na domovskej stránke:

http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage

Pridať komentár k článku