Redakčný systém Redcon

Nie je tajomstvom, že tvorbe webu sa už nejaký ten rok venujem. Začiatky tvorili jednoduché statické web stránky. Postupom času si však každý, kto s webom pracuje uvedomí, že statická stránka je v dnešnej dobe prežitok, keďže dôraz sa kladie na aktuálnosť informácií. To bol prvý podnet pre vyhľadanie vhodného systému tzv. redakčného systému pre editáciu obsahu webu, samozrejme bezplatného systému. Internetom ich kolujú stovky. Časom, testovaním a implementáciou sa častokrát narazí na základný problém. Systém nespĺňa všetky požiadavky, ktoré sú kladené klientom. Môže to byť chýbajúca funkcia, prípadne celý rad funkcionalít. Naviac voľne dostupné CMSká disponujú iba radom modulov a ďalšie je potrebné dokúpiť, čo znamená veľakrát nemalú investíciu. A samozrejme spomeniem ďalšie problémy s komplikovaným zdrojovým kódom, do ktorého dopísať akúkoľvek funkciu je pre bežného programátora, ktorý sa nezaoberá výlučne daným CMSkom je veľmi prácne. Časom prišla potreba vlastného systému. Tak vznikol redakčný systém Redcon.

Jeho vývoj prebiehal niekoľko rokov a celková štruktúra, funkcie a dostupné moduly vychádzali priamo od podnetu užívateľov, pretože kto iný, ako samotný používateľ vie presne, čo potrebuje, kde potrebuje a ako potrebuje. Preto ako základný faktor redakčného systému Redcon je užívateľská prívetivosť a nenáročnosť na obsluhu. Určite je každému jasné, že čo programátor vidí ako dokonalý a použiteľný  modul, bežný užívateľ môže mať diametrálne odlišný názor.

Redakčný systém Redcon obsahuje nasledovné moduly:

Správa obsahu (vytváranie až 4 úrovní kategórií obsahu, editácia obsahu ako v prostredí MS Word)

Blog (tagy, komentáre k príspevkom, hodnotenie)

Novinky

Albumy (orezávanie náhľadov fotiek, tagovanie – označovanie na fotkách, jednoduché pridávanie viacerých fotiek súčasne...)

Knižnica (upload súborov na server a ich správa)

E-shop (zľavové kupóny, import/export, radenie produktu do viacerých kategórií, newsletter, Google Analytics E-commerce štatistiky..)

Fórum (Viaceré úrovne kategórii diskusií, Ip ban...)

Reklamný systém (pridávanie banerov flash + image, počet kliknutí…)

Užívateľská sekcia (Registrácia užívateľov, blokovanie, narodeniny...)

Ankety (jednoduché a prehľadné vytváranie ankiet, nastavenie farebnosti, jednoduché vkladanie do obsahu…)

Kalendár (Pridanie dátumovej udalosti, definovanie dĺžky akcie, nastavenie vlastných farieb…)

 

Každý z uvedených modulov obsahuje veľký počet funkcií, ktoré pokrývajú všetky základné potreby každého bežného užívateľa a ktoré zvládnu bežné problémy s ktorými sa stretávame v praxi pri používaní systému.

Dôkazom toho, že Redcon je ideálnym riešením pre nenáročného, ale aj náročného užívateľa pri zachovaní jednoduchej a prehľadnej práce so systémom sú viaceré weby, ktoré poháňa práve Redcon.

www.redcon.sk

Pridať komentár k článku