Recenzia hotela Özkaymak Alaaddin **** (Avsallar, Turecko)

Pridávam ďalšiu recenziu hotela Özkaymak Alaaddin ****, ktorý som navštívil na prelome júla a augusta 2012.

Poloha

Hotel sa nachádza priamo na pláži v obľúbenej lokalite Avsallar. Od letiska je vzdialený okolo 107 km. Rušné centrum trhov spojených s nákupnými možnosťami sa nachádza hneď za hotelom, približne 300 metrov. Dostať sa tam dá podchodom, ktorý je kúsok od vstupu na recepciu.

Vybavenie

Hotel má vstupnú halu s recepciou. V hale je free wifi zóna a malý obchodík s rôznym sortimentom. Hotel má 3 vonkajšie bazény, jeden veľký a dva menšie. Pri jednom bazéne nechýba pomerne veľký tobogán. Lehátka pri bazénoch, ako aj na pláži sú pre hotelových hostí zadarmo. Lehátka odporúčam obsadiť si ešte pred raňajkami, niekedy sa stalo, že sme obsadili posledné. Častokrát som videl, ako boli lehátka obsadene uterákmi a počas celého dňa to tak aj ostalo, niekedy aj niekoľko dní. V podvečerných hodinách hotelový zamestnanec všetky matrace z lehátok zobral a zamkol. Zobral ich bez ohľadu na to, či tam máte veci, alebo nie. V hoteli sú dispozícii výťahy.

Ubytovanie

2 lôžková izba bola klimatizovaná so SAT TV, trezor bol za poplatok, izba má vlastné sociálne zariadenie a nechýba sušič na vlasy. Každá izba má vlastný balkón, hotel je postavený tak, že väčšina izieb má výhľad na more (či už lepší, alebo horší). Klimatizácia na izbe mohla byť aj účinnejšia vzhľadom na vysoké teploty v danej oblasti. Elektronická karta nefungovala, takže sme dostali klasický kovový kľúč. Hotelová služba chodila pravidelne upratať izbu, denne menili uteráky.

Strava

Stravovanie prebieha formou all inclusive, teda plnohodnotné stravovanie počas celého dňa vrátane nápojov nie len v reštaurácii, ale aj v bare vonku pri bazéne. Čo sa týka stravy nemám prakticky čo vytknúť. Švédske stoly ponúkali pestrú paletu jedál, ovocia, koláčov. Strava sa pravidelne obmieňala. Aj keď som priamo na dovolenke od iných dovolenkárov započul sťažnosti na nedostatok mäsa vo výbere jedál, minimálne večer bolo mäsa dostatok, či už grilované ryby, kuracie mäso atď.

Pláž a more

Vo viacerých recenziách som čítal o špinavej pláži. Ja som ju však nikde nevidel. Pláž bola čistá, rovnako aj voda. Voda bola v uvedenom období veľmi teplá, takže neosviežila – ideálna však na nočné kúpanie. Často som našiel aj kritiku pláže s odôvodnením, že sa tam pohybuje pán s ťavou. Keďže som bol v Turecku v tejto oblasti 2x viem, že pán s ťavou prechádza kilometre hotelových pláží a ponúka turistom možnosť povoziť sa na nej za 10 eur, takže určite to nie je negatívum len daného hotela. Občas som tam zazrel aj pár psov z budovy neďaleko hotela, ktorí sa tam voľne prechádzali. Na pláži bol hotelový strážnik, ten ich vždy do pár minút vyhnal. Ak sa chcete dostať z hotela na pláž, musíte zdolať krátky chodník vydláždený šmykľavými dlaždicami, ktoré najmä keď sú mokré, sú dosť nebezpečné. Okolo 9 chodník na pláž zamkli, čo som vnímal ako negatívne, častokrát nás zamkli a do hotela sme museli prísť cestou popri hotelovom areáli (cca 200 metrov).

Celkové zhrnutie

Hotel Özkaymak Alaaddin spĺňa hodnotenie ****. Je to dobrá voľba aj pre náročnejšieho klienta, ideálna pre rodinu s deťmi vďaka bazénom a tobogánu, ktorý bol pravidelne využívaný. Prevažná časť hotelových hostí boli rusky hovoriaci hostia. Personál bol ochotný, čašníci a čašníčky si zaslúžia pochvalu, pretože aj napriek tomu, že sa takmer celý deň nezastavia boli ochotní. Cestoval som s cestovkou Solvex. Delegátky boli ubytované práve v tomto hoteli, mali tu akúsi základňu, takže nebol problém kedykoľvek počas dňa stretnúť jednu z nich a informovať sa. Možno je na mieste upozorniť, že na prelomoch mesiacov júl - august sa teplota v noci pohybovala okolo 32°, čo niekomu môže spôsobiť problémy. Hotel ponúkal bohatý animačný program takmer počas celého dňa. Hotel Özkaymak Alaaddin **** odporúčam a aj napriek viacerým negatívnym recenziám, ktoré som našiel na internete, som bol príjemne prekvapený. Celkové hodnotenie 8,4/10.

Pridať komentár k článku