Recenzia hotela Side Prenses ***** (Turecko)

Po dlhšej dobe pridávam jednu recenziu hotela Side Prenses *****, nachádzajúceho sa v Turecku, ktorý som navštívil na prelome august a september 2017. Možno niekomu pomôže pri rozhodnutí sa práve pre tento hotel. Oficiálny web: http://www.sideprenses.com.tr

Poloha:

Od medzinárodného letiska Antalya je vzdialený do 100 Km. Hotel sa nachádza v blízkosti historického mesta Side, len približne 1,5 Km. Chôdzou je centrum Side dostupné po promenáde, ktorá lemuje celé pobrežie v trvaní do pol hodiny. Komu sa nechce ísť pešo, priamo za hotelom sa nachádza zastávka autobusov. Tie, ktoré majú nápis Side vás tam za 1 euro na osobu zoberú. Na autobus stačí zamávať. Historické Side poskytuje veľké nákupné možnosti na tureckých bazároch, nočný život a zábava tam prakticky trvajú až do skorého rána.

Vybavenie a ubytovanie:

2 lôžková izba bola klimatizovaná, so SAT TV, trezor bol za poplatok. Izba má vlastné sociálne zariadenie a sprchu, vrátane balkóna. Výhľad na more a historické Side bol krásny, ale nie všetky izby majú takúto orientáciu. Upratovanie bolo pravidelné a nič mu nechýbalo. Plážové osušky hotel poskytuje, dostanete ich výmenou za kartičku a na konci dňa ich môžete opäť vrátiť a zobrať čisté. Kartičku dostanete na recepcii hotela za vklad 20 eur. Ten samozrejme po vrátení kartičky dostanete späť. Wi-Fi na hoteli je spoplatnené. Ak máte šťastie a ubytovanie dostanete nad recepciou, je aj na izbe možné pripojenie zadarmo na free Wi-Fi sieť pre lobby bar, ktorý je hneď pri recepcii (ale toto pripojenie je dosť pomalé). Hotel poskytuje mnoho služieb, od veľkého bazéna pre dospelých, cez malý detský bazén a detský kútik, posilňovňu, lobby bar, 2x À la carte reštaurácie, vnútorný bazén, cukráreň, niekoľko obchodov priamo v hotelovom priestore, tureckú saunu (za poplatok), služby kaderníka a pedikúru (tiež za poplatok). Animačné programy som videl len občas (asi každý druhý deň) večer a v porovnaní s ostatnými hotelmi, ktoré som v Turecku navštívil bol celkovo animačný program slabší.

Strava:

Program All inclusive ponúkal raňajky, obed v reštaurácii a obed v podobe plážového snacku priamo pri pláži, večera a neskorá večera. Samozrejme alko miestnej výroby a nealko v lobby bare, plážovom bare prakticky neobmedzene. Výber a kvalita jedla bola vynikajúca a prekvapujúco sa sortiment výrazne každý deň líšil. Aj tí najnáročnejší si prídu na svoje.

Pláž a more

Možno pre niekoho drobná nevýhoda, ale hotel nie je priamo na pláži. Od pláže je vzdialený približne 350 metrov a pohodlne sa k nej dá dostať miestnou uličkou. Nakoľko hotelový komplex je postavený vo svahu, na konci komplexu sa nachádza výťah, ktorým je potrebné prekonať cca výšku 3 poschodovej budovy (je možné využiť aj klasické schodisko). Výťah je mimo neskorých nočných hodín stále v prevádzke a strážený SBS službou. Hotel má vyčlenenú svoju súkromnú pláž s lehátkami a slnečníkmi. Celý deň tam nájdete zamestnanca hotela, tzv. beach boy-a, ktorý vám ochotne pomôže rozložiť slnečník, priniesť matrac a ktorý sa celý deň stará o bezpečnosť a pohodlie klientov. Pláž je piesočnatá s veľmi pozvoľným vstupom do mora – vhodné aj pre malé deti. Vlny boli len minimálne a teplota vody dosahovala v danom čase okolo 30 °. Prakticky hneď za plážou má hotel priestor pre plážový snack, WC a sprchu. Vodné športy je možné kúpiť neďaleko v stánku.

Celkové zhrnutie

Vynikajúca poloha pri historickom Side. Klientela prevažne nemecká a ruská. Strava výborná. Personál hotela príjemný a ochotný. Celkové hodnotenie by som pokojne mohol dať 9,8/10.

Pridať komentár k článku