Recenzia hotela IC Hotels Green Palace ***** (Turecko)

Pridávam ďalšiu recenziu hotela IC Hotels Green Palace *****, ktorý som navštívil v čase od 13.9.2018 do 20.9.2018. Pevne verím, že niekomu pomôže pri výbere dovolenky :). Oficiálny web hotela: https://ichotels.com.tr

Poloha:

Hotel sa nachádza v luxusnom stredisku Lara, od medzinárodného letiska Antalya je vzdialený približne do 20 Km. Napriek tesnej blízkosti hotela pri veľmi frekventovanom letisku nie je letová prevádzka vôbec rušivá. Nákupné možnosti poskytuje priamo obrovský bazár – vlastne mnoho bazárov len chvíľu jazdy miestnou dopravou. Tú odporúčam využiť, pretože aj keď na pešo to nie je ďaleko, od hotela nevedie pri ceste žiadny poriadny chodník, čo je pomerne nebezpečné (v noci neosvetlené). Naviac miestna doprava je lacná a chodí veľmi často.

Vybavenie a ubytovanie:

Izby majú všetko, čo je potrebné: klimatizácia, TV, trezor v cene, balkón, denne dopĺňaný mini bar...Pri registrácii si však treba dať pozor. Hotel má aj niekoľko izieb zjavne určených pre personál, bez balkóna a okna, ktoré treba ihneď reklamovať. Personál bude určite ochotný vymeniť. Celý komplex hotela je pokrytý Wi-Fi sieťou s rýchlym pripojením na internet – vrátane pláže a móla. Areál hotela je rozľahlý. Nájdete tam niekoľko bazénov pre deti, dospelých, veľké tobogany (mimochodom z horného toboganu je krásny výhľad na okolitú krajinu), pool bary, snack bary, občerstvenie priamo na pláži. Celý hotelový areál pôsobí ako obrovská zelená záhrada. Aj keď sa v ponukách cestoviek uvádzajú izby s výhľadom na more s ohľadom na vzdialenosť hotela od pláže, výšku a množstvo vysokých paliem v celej záhrade si to veľmi neviem predstaviť :). Veľa vybavenia je prispôsobené deťom (Mini klub Kids World, ihriská, detské kino, detská diskotéka). V hoteli sa nachádza vnútorný bazén a turecké kúpele v cene, kde je možné dokúpiť si najrôznejšie masáže.

Strava:

Program Ultra All inclusive ponúka raňajky, obed v hlavnej reštaurácii a obed v podobe plážového snacku priamo pri pláži, večera a neskorá večera. Samozrejme alko miestnej výroby a nealko v lobby bare neobmedzene, plážovom bare prakticky tiež neobmedzene. Výber a kvalita jedla bola ako je v Turecku zvykom vynikajúca a sortiment sa výrazne každý deň menil. Osobne mi v ponuke chýbalo viac morských jedál. K dispozícii je aj vitamínový bar, cukráreň a kaviareň.

Pláž a more:

Hotelový komplex v podstate leží na pláži, ale samotná budova hotela je od vstupu do mora vzdialená približne 300 metrov. Cesta na pláž je lemovaná rôznymi rastlinami a drevinami a pôsobí veľmi príjemne. Hotel má vlastné mólo a stánky s vodnými športmi sú neďaleko. Pláž je čistá a udržiavaná. Vstup do vody je pozvoľný.

Celkové zhrnutie:

Veľmi oceňujem polohu pri letisku (pol hodina autobusom). Klientela hotela je prevažne ruská. Spomínal som, že hotel má množstvo vybavenia pre deti a tých bolo v hoteli veľmi veľa, čo by niekomu mohlo prekážať. Krásna upravená záhrada, pláž a strava oslovia asi každého. Celkové hodnotenie 10/10.

 

https://ichotels.com.tr

Pridať komentár k článku