Recenzia hotela Amalia*** (Rím, Taliansko)

Hotel Amalia*** som navštívil v dátumoch 4.7.2012 – 7.7.2012 a pridávam jeho krátku recenziu.

Hotel Amalia*** je situovaný približne 300 metrov od mestských hradieb Vatikánu, pol kilometra od baziliky, najbližšia stanica metra Ottaviano sa nachádza do 200 metrov od hotela, zastávky hromadnej dopravy nájdete takmer pred vchodom. Ani do centra Ríma to nie je ďaleko a stačí 15 -20 minút pomalej chôdze a dostanete sa k Španielskym schodom, alebo Anjelskému hradu. Poloha hotela je veľmi lákavá. Hotelový personál zabezpečuje aj transport z a na letisko za poplatok. Izby majú vlastné sociálne zariadenie, SAT TV, trezor, klimatizáciu. Niektoré izby majú priamy výhľad na baziliku. V hoteli sa nachádza výťah, ktorý fungoval ticho a bezchybne (vo viacerých starších recenziách som sa dočítal pravý opak). Hotelové priestory sú prevádzkované ako nefajčiarske. Hotelová recepcia je otvorená 24 hodín denne.

Stravovanie

Stravovanie sme mali formou raňajok, pričom priestor na ne určený bol veľmi, veľmi malý. Bola to jedna maličká miestnosť a zmestilo sa tam nie viac, ako 10 ľudí. Raňajky boli vždy “sladké”, čo niekomu môže prekážať.

Celkové zhrnutie

Hotel Amalia*** zodpovedá trom hviezdičkám. Je to dobrá voľba ak sa chystáte stráviť niekoľko dní v meste Rím. Oceníte už spomenutú dobrú polohu a malú vzdialenosť k najvýznamnejším pamiatkam Ríma. Celkové hodnotenie 7,2/10.

 

Pridať komentár k článku

Jozef: diky za tip

Jakub: Dobré vedieť o tomto hoteli :)

Jakub: Diky za recenziu, ako prekladatel talianciny chodim pracovne casto do Talianska. Urcite si poznacim tento hotel.

peter: myslim ze v pohode kamos tam bol -)