Meteorologické údaje z vlastnej meteostanice na web

Veľakrát potrebujeme disponovať s aktuálnymi meteorologickými údajmi priamo na webe, získanými z vlastnej meteorologickej stanice. Takáto situácia je bežná napr.  pri malých letiskách, lyžiarskych strediskách a mnohých ďalších prípadoch, kde je potrebné vedieť nielen aktuálnu teplotu, ale aj ďalšie parametre, ako vlhkosť, tlak vzduchu, silu a smer vetra. Naviac údaje je potrebné zbierať, archivovať a sprístupniť formou webu. Pre tieto účely je potrebné mať:

1: Meteostanicu s podporou Wifi, Lan pripojenia

2: Internetové pripojenie v blízkosti meteostanice

3: Web server s podporou PHP, MySQL, automatizovaného spúšťania skriptov (CRON)

Údaje z vlastnej meteorologickej stanice budú pravidelne nahrávané na váš server (vo forme XML) a tam ďalej spracovávané podľa ďalších požiadaviek. Kompletné meteorologické údaje môžu byť zobrazované a ďalej spracované prostredníctvom štandardnej webovej prezentácie (XHTML, CSS)

Meteorologické údaje z vlastnej meteostanice na web

Zaujímate sa alebo dopytujete prepojenie meteorologickej stanice s vašim webom? Pokojne ma kontaktujte na jeden z uvedených e-mailov.

Pridať komentár k článku

Miro: Dobry den, mal by som zaujem o meteostanicu, pomocou ktorej by som vedel zistit, aktualnu teplotu, silu vetra, pocet zrazok a cez internet na roznych miestach. Dakujem

Vladimír: Dobrý deň,zaujal ma Váš blog ohľadom meteorologickej stanice.Konkrétne potrebujem merať rychlosť a smer vetra(nie je až tak dôležitý),ale chcem sa na to pozerať cez nejaké webové rozhranie.Keďže sme modelárske združenie s vlastným letiskom,potrebujeme to ako soľ.Jediná požiadavka na systém je napájanie.Máme k dispozícii,len 12VDC získaných zo solárnych panelov a záložných akumulátorov.Poprosím Vás o nejaké riešenie,internet s pevnou IP je k dispozíci. Veľmi pekne ďakujem. S pozdravom Béreš V.