Cover photoCover photo
meniny Dnes je: 15.9.2019, meniny má: Jolana

Automatické vytvorenie klikacej mapy z GIS prostredia

Naspäť

Vektorové údaje v GIS je možné jednoducho, prostredníctvom klikacej mapy (image map) publikovať v on-line prostredí bez inštalácie mapového servera. A nemusí to vždy znamenať prácne manuálne vyklikávanie plôch/polygónov na vyexportovanom finálnom obrázku/mape. Tie by sme aj tak nikdy netrafili presne s podkladom. Veľmi dlho som hľadal nenáročné a rýchle riešenie. V čase publikovania článku som našiel iba jedno jediné, ale pomerne uspokojivé.

Ide o modul pre softvér QGIS s názvom imagemapplugin, ktorý je voľne dostupný na nasledovnej adrese: https://github.com/rduivenvoorde/imagemapplugin

Modul sa nainštaluje do prostredia QGIS-u. Po vytvorení, alebo importe vektorových vrstiev a celkovej príprave projektu v GIS-e tak, ako ho chceme mať spustíme modul kliknutím na ikonku v menu:

Automatické vytvorenie klikacej mapy z GIS
prostredia

Otvorí sa dialógové okno, kde je možné nastaviť niektoré parametre, ako rozmery exportovaného obrázka, atribút v odkaze (href parameter), atribúty pri onMouseOver, onMouseOut. Po stlačení tlačidla OK modul vygeneruje obrázok v zadaných rozmeroch a html súbor s kompletnou klikacou mapou a zvolenými atribútmi. Ak takto vytvorený html súbor editujeme a doplníme napr. knižnicou ImageMapster (http://www.outsharked.com/imagemapster) pre tzv. hover efekt jednotlivých klikacích plôch, môže nám, vzniknúť zaujímavá mapa/aplikácia.

Automatické vytvorenie klikacej mapy z GIS
prostredia

Ukážka klikacej mapy židovského cintorína v Banskej Štiavnici.

http://www.virtualna-banska-stiavnica.sk/virtualna-stiavnica/zidovsky-cintorin/plan

KOMENTÁRE

Meno *

E-mail

Publikované: 15. 5. 2017 | prečítané: 1453x | komentárov: (0)
Webhosting, domény, servery

Tagy článkov

  publikacie     hypso     analyzy     geomedia     qgis     web     facebook     tajchy     gis     arcgis     dizertacka     grass     konferencia     idrisi     surfer     dem     umb  

Metallica - Nothing Else Matters

Kontakt
|
Vyhľadávanie
|
HTML5
|
CSS

webmaster: posta@dkubinsky.sk

Tvorba web stránok

Web stránky, e-shopy a aplikácie efektívne, funkčne, jednoducho - postavené na vlastnom redakčnom systéme.

Web stránky a E-shopy efektívne, funkčne, jednoducho...

Návrat hore