Cover photoCover photo
meniny Dnes je: 18.9.2019, meniny má: Eugénia

Meteorologické údaje z vlastnej meteostanice na web

Naspäť

Veľakrát potrebujeme disponovať s aktuálnymi meteorologickými údajmi priamo na webe, získanými z vlastnej meteorologickej stanice. Takáto situácia je bežná napr.  pri malých letiskách, lyžiarskych strediskách a mnohých ďalších prípadoch, kde je potrebné vedieť nielen aktuálnu teplotu, ale aj ďalšie parametre, ako vlhkosť, tlak vzduchu, silu a smer vetra. Naviac údaje je potrebné zbierať, archivovať a sprístupniť formou webu. Pre tieto účely je potrebné mať:

1: Meteostanicu s podporou Wifi, Lan pripojenia

2: Internetové pripojenie v blízkosti meteostanice

3: Web server s podporou PHP, MySQL, automatizovaného spúšťania skriptov (CRON)

Údaje z vlastnej meteorologickej stanice budú pravidelne nahrávané na váš server (vo forme XML) a tam ďalej spracovávané podľa ďalších požiadaviek. Kompletné meteorologické údaje môžu byť zobrazované a ďalej spracované prostredníctvom štandardnej webovej prezentácie (XHTML, CSS)

Meteorologické údaje z vlastnej meteostanice na
web

Zaujímate sa alebo dopytujete prepojenie meteorologickej stanice s vašim webom? Pokojne ma kontaktujte na jeden z uvedených e-mailov.

KOMENTÁRE

1: Napísal: Vladimír | 20. 7. 2018
Dobrý deň,zaujal ma Váš blog ohľadom meteorologickej stanice.Konkrétne potrebujem merať rychlosť a smer vetra(nie je až tak dôležitý),ale chcem sa na to pozerať cez nejaké webové rozhranie.Keďže sme modelárske združenie s vlastným letiskom,potrebujeme to ako soľ.Jediná požiadavka na systém je napájanie.Máme k dispozícii,len 12VDC získaných zo solárnych panelov a záložných akumulátorov.Poprosím Vás o nejaké riešenie,internet s pevnou IP je k dispozíci. Veľmi pekne ďakujem. S pozdravom Béreš V.

Meno *

E-mail

Publikované: 3. 4. 2013 | prečítané: 2009x | komentárov: (1)
Webhosting, domény, servery

Tagy článkov

  hypso     arcgis     tajchy     facebook     surfer     dizertacka     web     publikacie     umb     idrisi     analyzy     grass     gis     geomedia     dem     qgis     konferencia  

ZAZ - Qué vendrá

Kontakt
|
Vyhľadávanie
|
HTML5
|
CSS

webmaster: posta@dkubinsky.sk

Tvorba web stránok

Web stránky, e-shopy a aplikácie efektívne, funkčne, jednoducho - postavené na vlastnom redakčnom systéme.

Web stránky a E-shopy efektívne, funkčne, jednoducho...

Návrat hore